NAA

We do not believe in genre limitations: NotAnAgency vstoupila na pole bookingu a kapelního managementu

Nezávislý spolek mladých hudebních nadšenců a profesionálů Not An Agency se rozrůstá. Vstoupil na na pole bookingu a kapelního managementu. Sestavený z členů usazených v Praze, Brně a Bratislavě má tak ambici vytvořit novou zajímavou platformu, a to nejen na současné československé alternativní scéně.

Do současnosti působili členové spolku hlavně jako DIY promotéři. Od roku 2018 uspořádali koncerty jako například Crywank, Algiers, Trupa Trupa či Fran Palermo a “svých” kapel (52 Hertz Whale, Small Town Life nebo chorvatských From Another Mother). Právě managování těchto kapel dalo impuls posadit NAA také na úroveň platformy pro booking a management.

“Začalo to v lete roku 2018, keď sa nám s 52 Hertz Whale ozval jeden kamarát, že Algiers majú voľný termín, chceli by hrať Bratislavu, a chceli by aby sme to robili my,” říká Marek Mikič (management 52 Hertz Whale, booking shallov.), jeden ze zakládajících členů, který také působil v agentuře Charmenko, se kterou NAA spolupracovalo na Trupa Trupa.

K promotérské části, které součástí je také Dominik Prok z 52 Hertz Whale, se kromě Zuzany Kernové (management Our Stories, Small Town Life) v roce 2020 přidala i Tereza Odehnalová, manažerka Favorite Obsession a February a zakladatelka pražského Mood Booking, která dříve působila i ve Fource Entertainment. NAA doplnil také Martin Mesaroš, který se stará o vizuální identitu. Z kapel jsou nejnovějšími přírůstky nadějní post-žánroví Chief Bromden, vizuálně podmanivé elektro Lowmoe, britské postpunkové duo A Dull Set nebo post-apokalyptičtí Berlin Manson.

Cílem NAA je spojení zkušeností z větších agentur se srdcovým DIY přístupem a vztahem k alternativnějším, undergroundovým až experimentálním hudebním projektům. V manifestu na své stránce naznačují, že nechtějí být limitovaní jednotlivými žánry, zeměmi nebo renomé jednotlivých umělců. I navzdory současné situaci nyní pracují na několika turné a nových releasech se svými kapelami.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *