Royel Otis / Foto: Georges Antoni

Australská senzace Royel Otis chystá svou pražskou premiéru

Australská kapela Royel Otis nabírá v posledních měsících na globální popularitě díky několika povedeným coverům populárnch písní. Debutovou desku Pratts & Pain vydali letos v únoru. Nyní s ní plánují přijet do Evropy. V Praze je přivítá klub Rock Café 9. listopadu.

Royel Otis je indie popové duo původem ze Sydney ve složení Royel Madden a Otis Pavlovic. Kapela existuje uz 5 let, do mainstreamu se ale začali dostávat teprve před pár měsíci, a to hlavně díky virálnímu coveru na píseň Murder On The Dancefloor od Sophie Ellis-Bextor, který na nějakou dobu na TikToku dokonce nahradil i samotnou originální píseň kvůli sporu Universal Music Group se zmíněnou sociální sítí. Aktuálně zaznamenávají úspěch i s dojemným coverem na píseň Linger od kapely The Cranberries.

Během pěti let společného hraní toho už zvládli spoustu. Vydaná mají tři EP: Campus (2021), Bar & Grill (2022) a Sofa Kings (2023). Na poslední zmíněné o letos v únoru navázali vydáním debutového alba PRATTS & PAIN, na kterém spolupracovali s producentem Danem Careym (Slow – Kylie Minogue). Obsahuje 13 písní, které srší kytarovým indie popem v té nejautentičtější podobě. Krom toho si od svých začátků už stihli zahrát na velkých festivalech jako Reading & Leeds a Pukkelpop nebo předskakovat kapele Alt-j při jejím australském turné.

Momentálně jsou Royel Otis na turné po Severní Americe. Do Evropy se v rámci svého Glory to Glory turné podívají na podzim. Nemine je ani klubová premiéra v České republice. Pražský klub Rock Café navštíví 9. listopadu 2024. Společně s oznámením evropské části turné vydávají i dvě deluxe písně z alba – Claw Foot a Merry Mary Marry Me.

Vstupenky budou k zakoupení od pátku 10. května od 11.00 v sítích GoOut a Ticketmaster. Koncert pořádá Fource Entertainment.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *