Vulture

Vulture uzavírají poslední kapitolu alba A Depository State Of Pain klipem a písničkou Darkness Circus

Všech dvanáct videoklipů k albu natočila pražská kapela s částečným sídlem v Los Angeles za neuvěřitelné čtyři dny. Průměrně tak natočili tři klipy denně. Vulture jsou charakterističtí svým osobitým mixem rocku, punku a hip hopu.

Sami natáčení klipu popisují jako ten nejšílenější výkon, o kterém jsme kdy slyšeli:

“V momentě, kdy náš basák Dave s rozklepanýma rukama a s fobií z hadů odvážel škrtiče, který mu zrovna málem ukousl nos (fakt, koukněte se na bts video ze Snakes), jsme zjistili, že nám v divadle Rock Cafe zbývá tak maximálně 30 minut, než se tam nahrne dav důchodců, který jde na večerní představení” vypráví zpěvák Johnny.

„Tím pádem jsem usoudil, že se nemá cenu snažit o nějakou velkolepou scénu. Celý kreativní proces tohoto alba byl: pracuj s tím, co máš a nesnaž se neautenticky něco imitovat.“ dodává.

O tom vypovídá i fakt, že třeba píseň They so BAD, We so Fine kapela nahrála pár minut po tom, co se ho naučila vůbec hrát nebo i to, že polovinu vokálů k Darkness Circus nahráli na ten nejomlácenější mikrofon.

Rozhodli se, že tento klip pojmou úplně jinak, než všechny ostatní a že bude spočívat v čirém zachycení momentu. Zkombinovali tak nedostatek času na poslední klip s faktem, že byli během 4 dnů schopni prakticky natočit film. 

O kameru, produkci a celkové technické zpracování se postarali Matěj Čížek a Matyáš Jakeš.

Všechny klipy vznikaly spoluprací napříč dvěma kontinenty. Mezitím, co zpěvák Johnny v Americe posílal své připomínky, o několik hodin později je díky časovému posunu zpracovával střihač Šimon Jinda.

Deska A Depository State Of Pain je průřezem zpěvákových pocitů a zážitků kolem roku 2018. Album se setkalo ale také s kritikou kvůli své přílišné žánrové rozmanitosti a nemožnosti jej zaškatulkovat. To je ale zapříčeněno spoustou hudební inspirace, kterou kapela má a díky které vznikla tak jedinečná deska.

Album mělo být posledním hudebním počinem kapely Vulture. Zpěvák Johnny se totiž před dvěma lety odstěhoval do Spojených států. Rozlučkový koncert byla zároveň i release show, která se ale vydařila mnohem víc, než kapela předpokládala. Akce kapelu nakonec přesvědčila, že ještě není ten správný čas na konec. Momentálně tedy, podle svých slov, chystají už ale opravdu poslední věc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *