foto: instagram – @vitushelebrand

Vitus Helebrand přináší na hudební scénu své první EP Guillotine

Vít Vojík působící pod pseudonymem Vitus Helebrand je český začínající zpěvák a producent, který se hudbě začal věnovat už na prachatické ZUŠce, kam chodil 13 let. Nyní pracuje na vlastních hudebních projektech. 13. prosince vydal první EP, které nese název Guillotine a poslechnout si ho můžete na všech hudebních platformách.

Toto EP obsahuje 3 skladby, ve kterých nalezneme prvky žánrů jako EDM, funk nebo rock. „Guillotine je o naivních citech zamilovaného člověka, i následném vystřízlivění a všech pocitech, co stojí mezi tím. Veršem „just carry on“ (prostě jdi dál), pak končí závěrečný song Heads Up, což je pro mě i hlavní message celého alba,“ přibližuje příběh desky Helebrand. 

EP bylo nahráváno ve studiu Megahit Liar s Danielem Šubrem, který se částečně podílel na produkci. Podle slov Vituse Helebranda prý také albu pomohlo, jak se o mix a master postaral Robin Opletal. Vitus je na sebe prý v hudbě hodně náročný a Robin mu pomohl i od pochybností zda album vůbec vydávat. 

„ Až nebudu mít co říct, radši odejdu, než abych vydával něco, s čím nejsem spokojenej,” dodává Vitus. 

Celá deska se skládá z reálných zážitků, pocitů a to včetně vizuálu. Například na coveru EP jsou použity fotografie z momentů, kdy tyto 3 tracky vznikaly.

EP si můžete naživo přijít poslechnout už třeba na konci března na Žižkov Busking Fest.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *