České hudební festivaly, o kterých jste možná ještě neslyšeli

Je teprve únor, ale většina z nás, hudebních nadšenců, už jistě plánuje kulturní zážitky na léto. Hudební festivaly dávno zahájily prodej vstupenek a postupně nám dávkují interprety. A letos je opět z čeho vybírat. Všichni moc dobře známe velké české festivaly jako jsou Rock for People, Colors of Ostrava, Metronome a podobně. My se ale tímto článkem zaměříme spíše na ty, o kterých jste možná ještě neslyšeli. 

Pop Messe

Tak tenhle festival bude letos jistě patřit mezi ty větší. Zmiňujeme ho hlavně proto, že letošní léto je jeho premiérové. Festival proběhne od 24. do 25. července v Brně v areálu za Lužánkami. Sám festival se popisuje jako událost, jejíž program se zaměřuje především na multižánrovou hudbu, přesahující obecně vžitý pojem POP. Line-up už teď láká například na Tommyho Cashe nebo Modeselektor, ale najdeme tam i česká jména jako Kalle & Band nebo Bert & Friends. A to zdaleka není vše! Pořadatel se kromě hudby zaměří i na aktuální společenská témata jako je ekologie či udržitelný rozvoj a společnost.

Artu Kus
Dalším zajímavým festivalem je festival Artu Kus, který se na rozdíl od předešlého festivalu, letos koná už podruhé. Jako lokaci si organizátoři zvolili Bojiště Trutnov. Od 20. do 23. srpna si, mimo jiné, můžete užít koncerty The Young Gods, Dub Fx nebo českých The Valentines, Ghost of You, Květy. Festival Artu Kus ale není jen o hudbě. Jeho myšlenkou je propojit i další formy umění. K vidění budou noční venkovní projekce, divadla, slam poetry, dřevostavby, design market… a ti aktivnější z vás se můžou zapojit do workshopů a recykldílen.

Festival Beseda u Bigbítu
Tak tenhle moravský festival má dlouholetou tradici a letos se koná už po osmadvacáté! Najdete ho od 31. července do 1. srpna v areálu Topolového hájku v Tasově u Veselí nad Moravou. Festival nabízí každoročně plno žánrů – od jazzu přes alternativní hudbu až k hudbě elektronické a jeho atmosféru dokresluje prostředí Topolového hájku s výhledem na Bílé Karpaty. Těšit se opět můžete na kapely z Čech i ze zahraničí. Vystoupí např. Zvíře jménem Podzim, Viah a další. I tady nabízí organizátor také jiné formy umění jako fotografie, malbu, divadla a autorská čtení.

ObrFest
Obr fest je další festival v Brně, který proběhne 19. a 20. června na fotbalovém hřišti Borky. Obr Fest nabízí svým festivalovým návštěvníků hudbu, divadlo, filmy a výstavy. Z line-upu uvádíme např. kapely Zrní, Metastavy, místní Acute Dose a Ghost of You

Studnice fest
Tenhle malý festival se letos koná už po několikáté v Hlinsku v Čechách v areálu LP Cihelka Blatno a letos na něj můžete přijet od 31. července do 1. srpna. Festival je kapacitou z těch menších, ale i v letošním lineupu se najdou koncerty, které by mohly zaujmout čtenáře vinylu a fanoušky indie hudby. Vystoupí napřiklad kapela The Atavists nebo The Silver Spoons. Les, stany, louka atd. – to všechno dává tomuhle festivalu super kouzlo a minulý ročník jsme si s Péťou za Vinyl hodně užily i když to občas fakt bylo „na punk“.

Ruinfest
Posledním festivalem našeho článku je Ruinfest. Ruinfest se pořádá pravidelně už od roku 2006, a od roku 2013 dokonce přímo na nádvoří krásného hradu Rábí, kde ho letos 6.června čeká i další ročník. Cílem pořadatelů je dostat na okraj Šumavy s historickým kouzlem hudbu, která je vyjímečná a stojí mimo hlavní proud. Program letošního ročníku ještě sice není zveřejněn, ale určitě se na něj vyplatí počkat (jen pro představu; například na minulém ročníku vystoupili interpreti jako Květy, Lazer Viking a se setem plným experimentální elektroniky dorazili i Bratři.)

Pokud vás některý ze zmíněných festivalů zaujal a rozhodli jste se ho zahrnout do svých letních hudebních plánů, je právě čas koupit si vstupenky. Odkazy na stránky festivalů naleznete zde:

Pop Messehttps://popmesse.cz

Artu Kushttps://www.artukus.cz

Beseda u Bigbítuhttps://www.besedaubigbitu.cz

ObrFesthttps://www.obrfest.cz

Studnice festhttps://www.studnicefest.cz

Ruinfesthttps://www.ruinfest.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *