Kapela Favourite Obsession

Kapela Favourite Obsession

Čeští Favorite Obsession vydávají singl Marshmallows

Favorite Obsession je shoegaze/dreampop kapela působící na české scéně od roku 2018. Svůj živý debut měli jako support pro indie legendy Crywanka to až poté, co do světa vypustili svůj první single Love Adventure. Vyznačují se svým distinktivním soundem, který čerpá jak z vintage nahrávek 60. a 70. let, tak i ze shoegazeového fuzzového fetiše plného reverbu.

Ve studiu The Most Wanted Records nahráli Favorite Obsession kromě svého předchozího úspěšného single Save Me i nový single Marshmallows. I v něm se kapela inspirovala v šedesátkách a k nahrávání vokálů použila stejný způsob, kterým nahrával například John Lennon. Single byl přeměněný z akustické milostné balady na hypnotizující čtyřminutovou zpověď dokazující songwritingový posun frontmanky i technický posun kapely. Z intimní a něžné první sloky je znatelný přechod do abstraktního, zasněného refrénu, který se odlišuje jak dynamičností, tak způsobem podávání textu.

Vrchol písně přichází v poslední minutě po psychedelickém bridgi, ve kterém jsou na sebe navrstveny nekonečné vokály a experimentální kytarové techniky. Delayem se rozhodně nešetřilo. Single vychází společně s prvním profesionálním klipem Favorite Obsession, ve kterém si zahráli dvojroli.

Na odlišnosti Favourite Obsession přidává i fakt, že včele stojí frontmanka, což je na scéně, kde dominují frontmani, osvěžující změna. Časopisem FullMoon jsou přirovnávány k The xx či Cranberries. Se singlem Save Me bodují v letošním ročníku Startér, kde vyhráli 4 z 5 soutěžních kol.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *