#HudebníKaranténa – Podcasty

Podcasty se posledních pár měsíců objevují jako houby po dešti a postupem času si nacházejí cestu ke všem z nás. Pokud jste ještě neobjevili jejich kouzlo, karanténa je ideálním časem k nalezení právě těch, které vás budou bavit. Připravili jsme si pro vás pár tipů na hudební podcasty, které vás aspoň na chvíli vyvedou z nudy.

GoOut Release Party

Český podcast o nových deskách vás dostane do aktuálního hudebního dění. Každý díl hostí umělce, který právě vydal novou desku a probíhá cca půlhodinový rozhovor. Mezi hosty najdete i jména jako Bert & Friends, Mydy Rabycad, Zvíře jménem Podzim nebo Zrní.

ON AIR od Kytary.cz

Podcast hudebního publicisty Pavla Kučery, který si k sobě zve muzikanty a další hudební profesionály a spolu diskutují na různá hudební i nehudební témata. Do On Air Café v modřanské prodejně Kytary.cz si Pavel pozval třeba Alberta Černého, Jiřího Buriana, Žofii Dařbujánovou nebo Honzu Ungera.

George Ezra & Friends

Známý zpěvák George Ezra cestuje za svými známými hudebními kamarády a kamarádkami a společně si přes hodinu povídají o zážitcích z hudebního průmyslu, o jejich deskách a o dalších tématech. A s popularitou svých hostů vůbec nešetřil, najdete tam jména jako Elton John, Declan McKenna, Laurie Vincent (Slaves) nebo Lewise Capaldi.

IDEAS

Idea (Ty Nikdy Label) si zve české hudební i nehudební profesionály. Do tohoto podcastu zavítali napříkla Vojtěch Otevřel, zakladatel GoOut.cz, Katarzia nebo Václav Rouček.

Tape Notes

Tape Notes je podcast o umění a o hudební produkci moderovaný Johnem Kennedy. V každé epizodě je umělce a producent a společně probírají celý kreativní proces vzniku písně od prvního tónu až po hudební klip. A co se týče hostů jsou mezi nimi třeba The 1975, Cold War Kids, The Lumineers, Alt-J, Glass Animals nebo Bombay Bicycle Club.

Jaké jsou vaše oblíbené podcasty? Dejte nám vědět!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *