1flfsoap, foto: Petra Charvátová

1flfsoap, foto: Petra Charvátová

Ruinfest: Nádvořím hradu Rabí se rozezněla hudba, nezastavil ji ani déšť

Ruinfest je jeden z festivalů, který proběhl letošní léto i přes všechny okolnosti s pandemií. Kromě rozhovoru s jedním z jeho organizátorů jsme měli možnost festival na hradě Rabí i navštívit. Přinášíme vám z něj čerstvé fotografie a report. 

Protože je sezóna hradů v plném proudu, o sobotní návštěvníky nemohl Ruinfest zříceninu hradu Rabí připravit. Poslední prohlídka této historické památky ze třináctého století proběhla v pět hodin odpoledne a o hodinu později se brána areálu otevřela pro návštěvníky hudebního festivalu. Na nádvoří Rabí se nacházely dvě stage, z toho jedna hlavní kde si v průběhu večera zahrálo 6 kapel. Kousek dál si organizátoři připravili ještě třetí stage vyhrazenou pro Dj’s. Nechyběl ani prostor, kde byla možnost postavit si stan a stánky s občerstvením.

Hudební večer zahájili pražští Cigarette Syndrome. Tato čtyřčlenná garážová kapela první návštěvníky přivítala svým rockovým setem.

foto: Petra Charvátová

Cigarette Syndrome na hlavní stage vystřídala kapela Kalle z Tábora, která tentokrát vystoupila pouze ve dvojici a zahrála akustický komorní koncert s intimní atmosférou. 

Mezi koncerty, které se odehrávaly na hlavní stagi, vystupovala na té menší dvojice nesoucí název Jiné metro. Tyto dvě slečny zahrály na ukulele, flétnu a klávesy. Jejich koncert byl rozdělen do dvou kratších bloků stejně jako vystoupení mladé textařky a skladatelky AIKO. Ta svůj koncert plný energie celý protančila a tím si i snadno získala pozornost místního publika.

Jeden z hlavních koncertů večera přijela zahrát kapela Ghost of You až Brna. Mezi zdmi hradu Rábí se rozlévaly psychedelické skladby této čtveřice a utvořily tak perfektní festivalový vibe.

foto: Petra Charvátová

Dorazila i kapela The Drain z Prahy, která do publika vnesla super drive jejich glam rockem. Nejen obyvatelé Rabí ukázali, že se nebojí si užít hudbu a tak jsme měli možnost vidět i pár odvážlivců moshovat v předních řadách.

foto: Petra Charvátová

Další koncert odehráli Black Holes a celý letošní ročník Ruinfestu zakončil projekt 1flfsoap, kombinace elektra s kytarou a živých bicí. Bohužel kvůli časovému skluzu musel být tento koncert ukončen dříve. S tímto oznámením se těžko vyrovnávali poslední účastníci.

foto: Petra Charvátová

I přesto, že počasí nebylo perfektní a v lineupu vznikl časový skluz, festival jsme si velmi užili, jistě jako všichni ostatní návštěvníci. Celý večer provázela přátelská atmosféra jak ze strany návštěvníků, tak ze strany organizátorů. Unikátní prostředí v pozdějších hodinách na zamlženém nádvoří hradu dotvářelo celé kouzlo. 

foto: Petra Charvátová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *