Zdroj: billboard.com

Zdroj: billboard.com

Olivia Rodrigo zatočila hudebním světem s debutovým singlem Driver’s License. Kdo Olivia vlastně je a co stojí za jejím úspěchem?

O této sedmnáctileté dívce celým jménem Olivia Isabel Rodrigo před pár měsíci věděl málokdo. Na začátku ledna vydala svůj debutový singl Driver’s License, který zahýbal světem a zaregistroval ho aspoň jednou úplně každý. Kdo vlastně je Olivia a jakto, že má její debut takový úspěch?

Olivia se narodila v roce 2003 v Temecule, Californie. Její kořeny sahají z otcovy strany do Filipín a z matčiny do Irska a Něměcka. Od šesti let se na škole aktivně věnovala herectví.

Rodrigo se poprvé objevila na obrazovkách v reklamě Old Navy. Krátce poté, co v roce 2015, měla svůj herecký debut v hlavní roli Grace Thomas ve filmu American Girl: Grace Stirys Success. V roce 2016 si Olivie začli všímat díky hlavní roli Paige Olvery, kytaristky ze seriálu Disney Channel Bizaardvark, kterou ztvárňovala tři sezóny a kvůli které se i přestěhovala do Los Angeles.
V únoru 2019 byla obsazena do hlavní role Nini Salazar-Roberts v seriálu High School Musical: The Musical: The Series, který měl premiéru v listopadu téhož roku. Pro soundtrack k napsala song All I Want a song Just for a Moment s jejím hereckým kolegou Joshuou Bassettem. Olivia za svůj výkon velice chválena.

Olivia podepsala smlouvy s Interscope Records a Geffen Records minulý rok. 8. ledna 2021 vydala svůj debutový singl Driver’s License, jehož spoluautorem je producent Dan Nigro. Během týdne od vydání byla Drivers License kriticky oslavována a dokonce dvakrát i překonala rekord Spotify v počtu denních streamů. 11. ledna měla píseň na Spotify přes 15,7 milionů globálních streamů. To následující den překonala na více než 17 milionů. Píseň debutovala na prvním místě na Billboard Hot 100 a dosáhla také na první příčky v Austrálii, Irsku, na Novém Zélandu, v Nizozemsku, Norsku a Velké Británii. Rodrigo v rozhovoru uvedla: „Byl to absolutně nejbláznivější týden mého života … Celý můj život se v okamžiku posunul.

Pro Olivii pochází jedna z největších radostí v životě ze záměrného proniknutí do jejího nejhlubšího zármutku. „Není nic jako sedět u klavíru v mé ložnici a psát opravdu smutnou píseň,“ říká. „Je to opravdu moje oblíbená věc na světě.“
Díky tomu je debutový singl moderní epickou a brilantní rovnováhou nefiltrovaného výlevu a půvabné specifičnosti. Díky svým zářivým harmoniím rozvíjí klavírní alt-popová píseň živý portrét jízdy bezcílně po předměstí a touhy po bývalé lásce. Sentiment, který Olivia přesně vyjadřuje ve svých zamyšlených textech vysvětluje: „Uvedení všech těchto pocitů do písně způsobilo, že se všechno zdálo mnohem jednodušší a jasnější – myslím, že to je celý účel psaní písní.

K dnešnímu dni má Driver’s License k skoro 205 milionů streamů. Jestli se bude Olivii dál dařit je ve hvězdách. Nicméně má rozhodně dobře našlápnuto.

Na instagramu si vysloužila follows on světových hudebních špiček jako jsou Travis Barker, Halsey, Macklemore nebo Niall Horan.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *