Nový koncept ekoncertů a první koncert MYDY s publikem

Jeden z prvních koncertů po uvolnění protikoronavirových opatření se uskutečnil včera 19. 5. v Lucerna Music Baru. Vystoupila kapela MYDY a koncert mohlo fyzicky navštívit 80 lidí. Lucerna Music Bar přichází s novým konceptem a právě jeho součástí včerejší koncert byl.

Lucerna Music Bar a video technologie

V průběhu května uspořádá Lucerna Music Bar serii ekoncertů, kterou odstartovali pražští MYDY se žánrem, kterému samotní MYDY říkají „glamtronick“. Na show se v rouškách přímo do klubu dostalo 80 fanoušků. Ale ani ostatní fanoušci nepřišli zkrátka. Nový koncept ekoncertů totiž umožňuje připojení na koncert pomocí video technologií, přes které jsou fanoušci promítání na LED obrazovky v klubu. A tak kapela opět hraje za přítomnosti fanoušků, a pro větší počet, než je omezená kapacita z důvodu protikoronavirových opatření.

Přístup do video platformy dostanou majitelé VIP live stream vstupenek, které jsou k dostání na stránkách goout. Kromě koncertů se ale v novém konceptu LMB můžeme těšit i na návštěvy do backstage nebo na rozhovory s kapelami. Ve virtuální místnosti se můžete podívat, kdo je s vámi na koncertě a na chatu spolu můžete i komunikovat.
Klasický live stream bez video připojení lze samozřejmě dál sledovat na Facebooku a YouTube Lucerna Music Baru, partnerů a kapel. Na standartní live stream je možné zakoupit dobrovolné vstupné.

eKoncert MYDY/19. 5.

Při včerejším večeru v klubu bylo cítit, že koncerty se vším všudy už chyběly jak fanouškům, tak i kapele. MYDY se před vystoupením zmínili, že tak dlouhou koncertní pauzu ještě neměli a že by je nikdy nenapadlo, jakou budou mít radost, když si budou moci zahrát před 80 lidmi v Lucerna Music Baru. Na koncertě ale zmíněná nervozita vůbec nebyla znát. Show nechyběla světla, neony a ani, pro tuto kapelu typické, extravagantní kostýmy. Zpěvačka Žofie Dařbujánová komunikovala s publikem jak přímo v klubu, tak i s publikem promítaným na obrazovkách. Lucerna Music Bar tančil a tanec byl vidět i na obrazovkách, kde dokonce několik fanoušků měli ve svých pokojích blikající světýlka. Nový koncept koncertu se vydařil a dá se předpokládat, že se rozšíří a ujme jako přijatelný kompromis v současné koronovirové době.

Další koncerty z této serie zahrají kapela Sto zvířat (20/5), PSH Live Band (21/5), J.A.R. (22/5), N.O.H.A. (29/5) a my už se těšíme na poslední květnový večer, kdy bude ekoncert Katarzie (30/5).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *