Zlato, buď zodpovědná: John Wolfhooker v karanténě nahráli nový singl i s klipem

Na karanténu lze nadávat nebo ji využít ve vlastní prospěch. Možnost B zvolila i pražská formace John Wolfhooker. Pokud někdo očekával přílet dalšího singlu z na Anděla nominovaného alba 313, zřejmě ho skladba s názvem Damaged Goods překvapí.

Těsně před začátkem plošného omezení pohybu jsme se jako kapela sešli, abychom vyřešili přípravu livestreamu, ale zjistili jsme, že se nám do toho vlastně vůbec nechce a mnohem radši bychom skládali nové věci”, prozrazuje k impulzivnímu vzniku písně zpěvák Martin Čupka.

“Vždycky nás na hudbě nejvíc bavil její vznik. Ten průběh od nápadu po finální mastering, řešení vztahů mezi jednotlivými nástroji a vychytávání detailů”, dodává kytarista Rony Janeček, který je jako už obvykle zodpovědný za mix instrumentální části nahrávky.

O vizuál ke skladbě od grafiky až po střih a post- produkci videoklipu se postaral bubeník Adrian Janeček.

“Tentokrát jsme našli kreativitu v omezení. Dali jsme si na dokončení skladby tři dny. Včetně textu a nahrání instrumentálu. Skvělá zkušenost!” hodnotí.

Kameru odšoféroval vrchní fotograf, mág a pátý člen kapely John Wolfhooker Rusty Shepherd.

“Myslím, že zvláště díky zlepšující se schopnosti vnímaní produkce písní každého z nás se povedlo vytvořit věc, která (kéž by) vytvořila most mezi nulovým hudebním kompromisem z naší strany a rádiovým, mainstreamově znějícím světem” uzavírá baskytarista a zpěvák Filip Vlček. Ten měl opět na svých zvukových bedrech vokální část nahrávky.

Text, který tentokrát psala celá kapela dohromady, varuje před možností, že ne vše je tak, jak se zdá. Zkrátka… není všechno zlato, co se třpytí. Stačí otevřít oči a pořádně se dívat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *