sinks l foto: filip vedra

Noise rockoví sinks vydávají v pátek 14. května své debutové album, na kterém balancují mezi frustrací, něhou, nadějí a absolutní beznadějí

Noise rockoví sinks vydávají v pátek 14. května své debutové album, na kterém balancují mezi frustrací, smutkem, něhou, nadějí a absolutní beznadějí. Album vznikalo celý loňský rok, který přinesl těžko snesitelný nátlak na psychiku a kapela díky tomu našla naléhavější projev a silnější zvuk.Desku vydá ostravský label Korobushka Records.

Původně bylo v plánu album vydat pod hlavičkou berlínských CRAZYSANE RECORDS, ale nakonec z toho sešlo. Nějakou dobu jsme nevěděli, co dál a přemýšleli, že si to vydáme sami, ale zdálo se nám to nakonec jako moc velký sousto.” vypráví baskytaristka Vendula a dodává: “Jeli jsme se tedy hledat sympatický labely v našem okolí a label Korobushka, jak kvůli kapelám, který vydává, tak kvůli vtipnýmu popisku na bandcampu a zábavným IG stories, se nám líbil nejvíc a jsme rádi, že se nás Karel ujal – je to hrozně šikovnej a zapálenej člověk a skvěle se s ním spolupracuje.”

Trojice autentickým způsobem klopýtá a překračuje překážky, které skýtá zlomyslná každodennost jednoho z nejživějších českých měst. Spletí gradací, metafor, zvukových stěn a bez servítek vykřičených úzkostí tak rozplétá a zase splétá vše, co do existence členů skupiny zasahuje.

“Album vznikalo tak nejak pozvolna počas celého roka 2020, keď sme zrovna nehrali a mali čas byť na skúšobni a tvoriť. S výnimkou leta bolo toho času celkom dosť. Snažili sme sa nikam sa neponáhľať a dať si záležať. Na druhej strane sme však boli rozhodnutý že by sme to chceli mať nahraté ešte v roku 2020.” říká bubeník Peter Štímel.

Album nahrál a mixoval Nichi Mlebom. Kapela původně měla v plánu nahrávat v Trnavě v Kubiku, ale plány jim překazilo zpřísnění protipandemických podmínek. Nakonec jako místo nahrávání zvolili brněnský Bajkazyl.

“Bajkazyl zrovna nieje známy ako nahrávacie štúdio. Niekedy pri nahrávaní­ prostě prešiel cez kolaje vlak alebo vonku bol ruch, ale som rád, že sme sa s tým popasovali, hlavně teda Julian.” dodává Peter.

Singlem Serotonin s videem předcházející eponymní debut vykreslují sinks náladu, kterou mohou posluchači očekávat. Zmatek, hluk a obskurnost. Momentální projev kapely pramení z hledání průniků něhy a hrubosti, obsese a apatie, či strohosti a pompéznosti. Sinks věří, že jak vizuální, tak sonický zážitek spjatý se singlem Serotonin poslouží jako věrná předzvěst atmosféry, kterou debut přinese. Textově představuje písnička přesně to, na co k ní natočené video navazuje. Drink Yourself to Sleep.

“Protože jsem album se sinks nahrával a mixoval, měl jsem možnost poznat hlouběji, o co v písních jde. A to jsem se pak také snažil promítnout do videoklipu,” říká tvůrce videa Nichi Mlebom a dodává: “Drink Yourself to Sleep vnímám jako součást rutiny, která zahrnuje i vypořádávání se s tlakem zaneprázdněného života a odpadky, které se samy sbírají, tuto rutinu demonstrují,” doplňuje Nichi.

Album zmasteroval Wolfgang Möstl alias Mile Me Deaf a vyjde 14. května na labelu Korobushka Records, u kterého bude k dispozici i na vinylu v limitovaných edicích a k poslechu bude na všech streamovacích službách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *