ANNABELLE: Jednou na mě při buskingu vylili vodu z okna

Annabelle je dvaadvacetiletá zpěvačka původem z Ruska. Za sebou má několik singlů a na některých z nich spolupracovala například s producentem fiedlerski nebo s CEHOU. Proč odjela z Londýna po roce studování hudby a co se naučila v práci u Universal Music?

Tak já bych ti na začátek chtěla poděkovat, že jsi souhlasila s rozhovorem. Máme radost, když můžem takhle přes rozhovor představit nové hudební tváře.

Studovala jsi populární hudbu v Londýně. Co tě táhlo zrovna tam? Kvalitní hudební školy jsou třeba i v Berlíně…

Já moc děkuju za pozvání! Pro mě byl Londýn volba číslo jedna. Plánovala jsem si studium v zahraničí už jako malá. Tehdy jsem snila o New Yorku, ale to bylo naprosto mimo můj budget, takže bylo třeba se posunout blíž k Praze. A to byl Londýn.

Po roce jsi se ale vrátila zpět. Takže tyhle sny asi neodpovídaly realitě?

Bohužel. Londýn byl skvělej a škola velká. Ale nesplnila moje očekávání. Kdyby se tam studium neplatilo, zůstala bych. Ale “za ty prachy” mi to nestálo. Určitě se ale do Londýna plánuju vrátit, miluju to místo.

Je něco, co ses tam naučila (ať už ve škole nebo v běžném životě), co aplikuješ doteď?

Ve škole jsem se naučila základy hudební produkce, ze kterých teď dost těžím. Taky jsem se tam musela hecnout a zlepšit hraní na kytaru a klavír. A do života mi to dalo mnohem větší odvahu a sebejistotu. Naučila jsem se tam toleranci. Přijde mi, že v Praze je docela normální, že se dav otáčí za někým, kdo úplně “normálně” nevypadá. V Londýně může být každý jaký chce.

To je super! Zajímalo by mě, jak vypadá londýnská hudebni scéna pro studující Češku?

Je hodně rocková, což tehdy nebylo uplně pro mě. Já jsem byla obrovský Amy Winehouse fanoušek a doufala jsem, že tam podobný muziky uslyším víc. Bydlela jsem taky kousek od Camdenu, kde žila i Amy. Mají tam i její sochu.

Zkoušela jsi tam třeba busking? Ten je v UK docela populární..

Ten jsem provozovala hlavně v Praze a váže se k tomu docela vtipná historka. S kamarádem Johnnym jsme dost často hráli venku a jednoho dne na nás před docela velkým davem posluchačů někdo vylil vodu z okna. Jeden z posluchačů to natočil a skončilo to ve zprávách a v různých internetových denících (smích). V Londýně jsem to zkoušela, ale musím se přiznat, že jsem na to sama neměla odvahu. Že jsem takzvaně chickened out.

Doufám, že to video najdem, abychom ten skvost mohli čtenářům rovnou ukázat. 🙂

Vystřídala jsi taky spoustu prací na druhém břehu hudebního byznysu. Dělala jsi třeba taky produkční. Brala jsi to jako odrazový můstek pro tvorbu vlastní hudby, nebo to přišlo až časem?

To byl impuls z Londýna, kde jsem si vydělávala na nájem jako servírka. Pracovala jsem na jednom fotbalovým stadionu, ve VIP salonku a hodně jsem se tam kamarádila s jednim starším Peruáncem. Dával tam na mě tak taťkovsky pozor. Já jsem vždycky všechno vorala a on mi jednoho dne láskyplně řekl: Jsi přišerná servírka. Nechceš si to už přiznat a dělat něco, co ti jde? 
A mně došlo, že už vlastně nemusím dělat tyhle brigády v gastru a můžu začít dělat v muzice. Takže jsem se po návratu do Prahy ptala po všech známých na nějaké volné pozice.

Tvorbu to neovlivnilo. Způsob jakým píšu změnila až práce v Universal Music. Jako produkčni v klubech jsem se jen naučila mít trochu lokty.

To mi připomíná příběh Lady Gaga, která taky začínala jako servírka, aby se uživila a pak se zničehonic stala globální popstar. Co přesně jsi dělala v Universalu?

No, tak to by bylo ideální samozřejmě (smích). To se mi líbí.

Nejdřív asistentku bookingu a potom marketingu. Celou dobu jsem mezitím řešila synchro, licence do reklam a filmů.

Co tví rodiče a zázemí? Vyrůstala jsi v hudebním prostředí?

Táta s náma nebyl a zemřel když mi bylo asi 9, takže z jeho strany jsem moc vlivu neměla, ale moje máma hrála jako malá na klavír a byla hodně dobrá. Taky tančila a chtěla se tím živit, ale tehdy pro to neměla podmínky bohužel. Oba rodiče jsou z Ruska a mamka nevyrůstala v úplně zajištěný rodině. Každopádně mně do života vnesla rnb a hip hop. To miluje. Přijde mi, Čechách jsem s tím trošku osamocená. Mám pocit, že je to tady rockovější, ale jsem moc ráda za novou vlnu rapu a za rap v Čechách obecně.

Které interprety v Česku tohoto žánru máš tedy ráda?

Hodně mě baví Viktor Sheen, Nik Tendo nebo Annet X.

Takže kdyby tě oslovili, že s tebou chtějí dát feat, neváhala bys..

No to rozhodně neváhala!

Zmínila ses, že jsi se musela v Londýně hecnout při hře na klavír. Je v plánu nějaký čistě akustický song jen s klavírem?

To je dobrá otázka. Na klavír skládam většinu svých songů, pak je akorát vezmu za producentem a uděláme z toho full production. Čistě klavírní song teď možná vzniknul na finským songwiritng campu. Na tomhle campu jsem teda byla jen online, což je vždycky trošku náročnější, ale napsali jsme v jednom týmu takovou piano baladu a lidem, kterým to pouštím se to dost líbí, takže o tom uvažuju.

Když se bavíme o té produkci. Osobně mi přijde, že žánrově by ses docela hodila do Eurovize. Neuvažovala jsi o účasti?

Uvažovala (smích). Je to velké sousto a člověk podle mě musí být maximálně ready, aby měl šanci to proměnit, nebo z účasti něco vytěžit. Super track, super stage performance, super vizuál, osobitost,.. Nejdřív se ale člověk musí dostat přes národní kolo, což je vedle velikánů docela fuška. Velikánama myslím lidi, co jsou v Česku už slavní a se spoustou followers.

Takže to ale úplně nezavrhuješ…

Vůbec ne. Jen pořád zvážuji, jestli jsem na to připravená.

Zmínily jsme tvé oblíbence v Čechách, ale co hudba ze zahraničí? Kdo je tvá inspirace/vzor ze světa?

Momentálně mě (asi stejně jako spoustu lidí) nejvíc baví Olivia Rodrigo. Ta je teď velká inspirace, ale dlouhodobě Dua Lipa, Iann Dior, Trevor Daniel, blackbear nebo Julia Michaels

A poslední otázka. Zatím jsi kvůli pandemii moc nevystupovala.. Máš teď v plánu nějaké koncerty?

Přesně tak, ale naštěstí mě docela na léto poptávají. Takže kromě United Islands of Prague zahraju i ve Varech, Ostravě, nebo Plzni.

Super. Tak moc díky za rozhovor a ať se daří!

Já děkuju, měj se krásně!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *