Wolf Alice

Zdroj: https://concerty.com/

Indie Monday: Wolf Alice

Vítáme vás při čtení prvního článku v rubrice, která ponese název Indie Monday. Tady se vám budeme snažit představovat různé známé i méně známé indie kapely. V dnešním článku se zaměříme na britskou kapelu Wolf Alice.

Wolf Alice je britská čtyřčlenná kapela, která původně měla být duo. V současnosti jsou jejími členy Ellie Rowsell (zpěv, kytara), Joff Oddie (kytara, zpěv), Theo Ellis (basová kytara), a Joel Amey (bicí, zpěv).

První singl Fluffy vydali v únoru 2013, o tři měsíce později pak singl Bros. Na podzim toho roku vyšlo EP Blush, následovalo ho EP Creature Songs v květnu 2014. Jejich debutové album My Love Is Cool spatřilo světlo světa v červnu 2015. Album obsahovalo i track Moaning Lisa Smile, který se dostal v žebříčku Billboard Alternative Songs na deváté místo a následovala i nominace na Grammy 2016 za Best Rock Performance.

Druhé studiové album vydali Wolf Alice v září 2017 a nese název Visions of a Life. S ním se dostali na druhé místo UK Album Chart a album obdrželo slušné hodnocení od hudebních kritiků. Řadou médií bylo hodnoceno jako jedno z nejlepších alb roku a získalo Mercury Prize 2018.

Jak už bylo napsáno, původní záměr za jménem Wolf Alice byl ve formě akustického dua. Nakonec se ale Ellie a Joff rozhodli přidat pár elektronických prvků a přizvali mezi sebe kamaráda z dětství Sadieho Cleary, aby hrál na basu a Jamese DC posadili za bicí. V tom samém roce si sami vydali i EP.

Když si jejich bubeník v roce 2012 zlomil zápěstí, Joel Amey vstoupil do kapely jako dočasná náhrada, později se stal stálým členem. Ve stejném roce se Cleary začal více soustředit na studium, proto se kapela pod vlivem okolností rozhodla vzít i nového basáka Thea Ellise. Společně pak vydali song Leaving You a zveřejnili ho i na SoundCloud. Song se dostal do BBC Radio 1 i do NME Radar. Po jeho vydání jeli na turné s kapelou Peace a vydali první single Fluffy pod labelem Chess Club.

V květnu 2016 vydali další singl s názvem Bros. Bros je jeden z prvních songů, které napsala sama Ellie. V říjnu 2013 Wolf Alice vydali své první oficiální EP s názvem Blush, kterému předcházelo vydání filmu She.

V prosinci 2013 byli vybráni jako nejdiskutovanější kapela na internetu BBC 6 Music. O rok později podepsali smlouvu s labelem Diry Hit (The 1975, The Japanese House) a vydali druhé EP Creature Songs. UK Festival Awards ve stejném roce jmenoval Wolf Alice jako nejlepším průlomovým umělcem roku.

Na konci února 2015 Wolf Alice oznámili vydání debutového alba My Love Is Cool a vydali první singl z alba – Giant Peach. 10. června skupina sdílela s fanoušky novou skladbu You Are A Germ. My Love Is Cool spatřilo světlo světa 22. června, debutoval na druhém místě v UK Album Chart a obdržel velmi pozitivní recenze. Později toho roku, vydali You Are A Germ a Freazy jako singly, stejně jako Lisabon v roce 2016. Později v roce 2016 jeli na turné s The 1975 po USA.

V červnu 2017 Wolf Alice vydali hlavní singl Yuk Foo ze svého druhého studiového alba Visions of a Life. Před vydáním alba 28. září vydali další tři singly Don’t Delete the Kisses, Beautifully Unconventional a Heavenward.

Kapela v roce 2018 procestovala celý svět. Předskakovali Foo Fighters na jejich Concrete and Gold Tour, Queens of the Stone Age na Villains World Tour nebo také Liama Gallaghera na jeho koncertě v parku Finsbury 29. června 2018. V září 2018 získali Visions of a Life Mercury Prize.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *