Highly Suspect

Indie Monday: Highly Suspect

Je tu pondělí a s ním i náš další článek v rubrice Indie Monday. Dnes vám představíme rockovou kapelu z Ameriky – Highly Suspect, která se v březnu po dvou letech vrátí do Prahy s novým albem MCID.

Kapela vznikla v roce 2009 v Massachusetts a skládá se z dvojčat Richa (bassová kytara) a Ryana (bicí) Meyerových, Matta Kofose (elektrická kytara) a frontmana Johnnyho Stevense. Kapela začínala hraním coverů skladeb od Jimiho Hendrixe nebo kapely Pink Floyd a později se přesunula do New Yorku, kde nahrála EP The Worst Humans s producentem Joelem Hamiltonem.

Jejich první studiové album vyšlo 17. června 2015 a nese název Mister Asylum. Na 58. ročníku Annual Grammy Awards bylo nominováno v kategorii Best Rock Album a také skladba Lydia byla nominována v kapegorii Best Rock Song.

Jejich druhé studiové album The Boy Who Died Wolf kapela vydala 18. listopadu roku 2016 a obsahuje singly My Name Is Human a Little One. Toto album nám dokonce kapela přijela představit do Prahy v únoru 2018 a koncert musel být z důvodu velkého zájmu fanoušků přesunut z Futurum Music Baru do Lucerna Music Baru. Zazněly skladby z jejich obou vydaných alb a koncert nešlo hodnotit jinak, než kladně.

Kapela za nedlouho vydá i třetí album MCID. Můžeme ho očekávat 1. listopadu tohoto roku, ale první dva singly 16 a Upperdrugs si můžeme poslechnout už teď. MCID je zkratka věty My Crew Is Dope, kterou kapela Highly Suspect vyjadřuje respekt k jejich fanouškům.

Pokud jste první koncert Highly Suspect v Praze nestihli, nemusíte zoufat. Pod záštitou Rock for People se kapela vrátí do Prahy 6. 3. 2019. Koncert se uskuteční opět v Lucerna Music Baru. Vstupenky můžete zakoupit od 27. 9. 2019 na goout.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *