Foto: Petr Klapper, I Love You Honey Bunny

Alternativní kapely z Čech

Ve světě najdeme plno oblíbených indie kapel, které jistě většina z vás zná. Ale co v Čechách? Poměrně často se setkáváme s názorem, že u nás moc dobrých kapel nemáme. To ale rozhodně není pravda a tak jsme se rozhodli napsat sérii článků, ve kterých vám představíme kapely z naší země, které si rozhodně poslechněte, protože se těm zahraničním s přehledem vyrovnají. 

I Love You Honey Bunny
I Love You Honey Bunny jsou pražská indie parta, s rokem vzniku 2013. Kluci si počkali na tu správnou chvíli a až v roce 2019 vydali svou první desku Cosmic Background Radiation. Koncertují po celé republice i v zahraniční.  Letos měli možnost představit se dokonce i na věhlasném festivalu Sziget v Maďarsku. Vy si je můžete live poslechnout 1. 11. 2019 v pražském Rock Café, kde vystoupí společně s německými Leoniden. Věřte, že budete nadšení.  

The Atavists
Tahle čtyřčlenná rocková kapela z Hradce Králové za 5 let své existence stihla vydat už dvě alba (v roce 2015 album Bad Times a minulý rok album Lo-Fi Life). Pokud máte rádi třeba americké duo The Black Keys, The Atavist si jistě také rychle oblíbíte. Letos v březnu získali ceny Anděl za Objev roku a Nejlepší album v kategorii rock. 

Ghost of You
Kapela z Brna, která chytne a jen tak nepustí každého fanouška psychedelické hudby. V roce 2015 vydali první album Glacier and the City a v roce 2018 druhé album Black Yoga. Při poslechu jejich hudby vás překvapí nečekané zvraty a obrovská dávka energie, která je live ještě silnější. Ghost of You mají už za sebou desítky koncertů a to v České republice i v zahraničí. Zahráli si i na českých známých festivalech jako Rock for People a Colours of Ostrava. I Ghost of You  přijali pozvání od bookerů maďarského Szigetu. Poslechnout si je u nás live můžete už 27. 8. 2019 v Českých Budějovicích nebo 12. 9. 2019 ve Smetanových sadech v Plzni, kde zazpívá i zpěvačka Viah.

Please the Trees
Jihočeská kapela z města Tábor, která vystupuje po celém světě a na svých koncertech dokáže navodit silnou atmosféru. Jejich poslední album Infinite Dance vyšlo minulý rok a je to v pořadí už album páté.  

Zrní
Hudba téhle kladenské kapely a jejich občas trochu surrealistické české texty vás jistě mile překvapí. Kromě originální hudby tihle muzikanti často přichází i s hodně originálními nápady. Tím je bezesporu třeba jejich „Černá hodinka a půl”- série koncertů na neobvyklých místech; akusticky a jen se světly svíček a lampiček. Originalita místa a atmosféra akustického koncertu třeba na střeše Lucerny byla umocněná ještě nádherným výhledem na Prahu. Tyhle „Černý hodinky a půl“ jsou obohaceny o další rozměr, který v kotli nepoznáš, ale který rozhodně taky stojí za to.  Už další  „Černou hodinku a půl“ si s nimi můžete dát 7.9.2019 na rozhledně Červeňák.  

Acute Dose
Poslední kapela, kterou vám dnes představíme, pochází z Brna. Acute Dose míchají všechny možné žánry a vzniká z toho něco nenapodobitelného a originálního. Zahrají na letošním ročníku Rock for Churchill a poslechnout si je můžete přijít i 28. 9. 2019 do Kabinetu múz v Brně.

Všechny tyhle kapely najdete na Spotify i Instagramu. Pokud vás některé zaujmou, rozhodně se vyplatí je tam sledovat. Nejen, že vám neuniknou žádné jejich novinky, ale budete mít přehled i o všech koncertech. Výhodou českých kapel je totiž i to, že je můžete vídat a slyšet live poměrně často a jednou za čas hrajou fakt skoro „za rohem“. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *