The Neighbourhood

foto: Los Angeles Times

Co jste o kapele The Neighborhood možná nevěděli

Kapelu The Neighborhood vám asi nemusíme moc představovat. Skládá se z pěti kluků z Kalifornie (Jesse Rutherford – zpěv, klávesy, syntezátory, Zach Abels – sólová kytara, rytmická kytara, Jeremy Freedman – rytmická kytara, kytara, doprovodné vokály, Mikey Margott – basová kytara, Brandon Fried – bicí, klasická kytara). Hrát začali už v roce 2011 a to hlavně indie pop. V jejich tvorbě se ale projevují i prvky jiných žánrů, na jejich posledním albu je to třeba electopop. Nejvíc fanoušků v indie světě si získali songem Sweater Weather, který vyšel v jejich prvním plně dlouhém albu I Love You v roce 2013. Poslední album nesoucí jméno The Neighbourhod vydali minulý rok a je složené ze čtyrech EP, které vydávali postupně před vydáním alba. Letos v únoru dokonce přijeli novou hudbu zahrát českým fanouškům do Prahy. Vystoupili ve Forum Karlín a předskakoval jim Yeek a také kapela HEALTH. Znovu v České republice vystoupí 30. listopadu, opět ve Forum Karlín.

To by bylo pár základních informací na začátek a teď se přesuneme na pár zajímavých faktů, které možná překvapí i některé velké fanoušky této kapely.


1. Černobílá image The Neighbourhood
Už od začátku tvorby měla kapela vždy všechny jejich vizuály v černé a bílé barvě. Vybarvili se nám až při vydávání jejich posledního alba The Neighbourhod. Hlavní důvod proč si kapela tuto image zvolila je oční vada Jesseho Ruterforda. Jesse Rutherford je totiž částečně barvoslepý.

2. Neslyšeli jste někdy na nahrávce jejich druhého alba Wiped Out! nňoukání?
Celé album Wiped Out! kapela nahrávala v domě maminky kytaristy Zacha Abelse a při nahrávání každého songu prý byla v místnosti přítomná některá jejich kočka nebo jiný domácí mazlíček.

3. Společné tetování
Obrácený domeček, to je logo této kapely. Jmenují se The Neighbourhood a tak je to velmi trefné. V březnu 2018 si všichni členové na tělo nechali tento domeček vytetovat a spoustu fanoušků je následovalo. Pro kytaristu Jeremyho Freedmana to bylo dokonce jeho první tetování.


4. Born to Be Blonde
Kromě The Neighbourhood zpěvák Jesse Rutherford stíhá vydávat i vlastní hudbu. Slyšeli jste třeba jeho song Born to Be Blonde? Napsal ji při vytváření alba Wiped Out! A původně to měl být song The Neighbourhood.

5. The Neighborhood nebo The Neighbourhood
Přes to, že je kapela z Ameriky, používá britský spelling jejich jména. Zvolili to tak prože americké The Neighborhood bylo už zabrané.

6. Jesse hercem
Nejen, že se Jesse Rutherford už od mala věnoval hudbě, ale také jako dítě působil jako herec v reklamních spotech. Také si zahrál ve dvou filmech a získal i malou roli v epizodě Nájezdníci v seriálu Star Trek: Enterprise.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *