Vánoční kalendář Rock for People odhaluje jednu pecku za druhou: IDLES, Wolf Alice nebo YONAKA

Je už tradicí, že festival Rock for People naděluje v rámci adventního kalendáře svým fanouškům každý den dárek v podobě oznámení nové kapely. Letos se už rozrostl lineup o jména jako jsou IDLES, o kterých se v současnosti mluví jako o jedné z nejnadějnějších kapel Spojeného království, emo power-popové Hot Milk, alternative-rockové kapely Wolf Alice a YONAKA, londýnské taneční duo Everyone You Know a dřívější zástupce tvrdších žánrů, nyní indie melodičtí Hundredth.

Nejen novou desku CRAWLER přijedou na jeden z největších českých festivalů Rock for People zahrát IDLES. Své už čtvrté studiové album tato britská kapela vydala v polovině letošního listopadu a za tu dobu má na svém kontě už několik milionů streamů.

Indiečkovým Wolf Alice jsme věnovaly i část epizody našeho podcastu Vinyl o labelu Dirty Hit, pod který patří. Fanoušky letos překvapili po dlouhých letech neaktivity třetím studiovým albem Blue Weekend.

Mezi naše oblíbence patří i rocková kapela z britského Brightonu YONAKA. Ti letos obohatili alternativně rockový hudební svět o hit Seize the Power, který si na Spotify vysloužil už skoro 11 milionů streamů. Na festivalu vystoupili už v roce 2019. Jejich příští show bude ale obohacena o tracky z nové desky, která vyšla letos v červenci.

Mezi další oznámené patří Everyone You Know, Reignwolf, John Wolfhooker nebo Eyes Set to Kill.

Festival Rock for People se uskuteční v termínu 15.-18. června 2022 v hradeckém Parku 360. Jako headlineři festivalu jsou již oznámení Green Day, Biffy Clyro, Royal Blood a Fall Out Boy. Kapacita festivalu je omezená, nyní pořadatelé hlásí prodáno 85 %. Základní čtyřdenní vstupenky jsou v prodeji v síti GoOut.net.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *