První adventní týden Rock for People: Catfish and the Bottlemen, Pup nebo The Pretty Reckless

Rock for People letos znovu potěšil své fanoušky adventním kalendářem kapel, které dorazí na příští festivalový ročník. Každý den po půlnoci si z kalendáře na webu můžeme v odkrýt další políčko. Kromě již oznámených headlinerů The 1975, Green Day nebo Fall Out Boy si pro nás Rock for People připravil následující..

Catfish and the Bottlemen

Kdo z indie fanoušků nezná songy Cocoon, Kathleen nebo 7, ten, jako by nebyl. Letos vydali třetí desku s názvem The Balance. Za sebou mají předskakování The 1975, Brit Awards a koncerty po celém světě.PUP

Ani fanoušci punku nezůstávají festivalem opomenuti. Tato kanadská banda letos vydala třetí album Morbid Stuff. A i když se jejich texty hemží spíš myšlenkami na sebevraždu, humor jim rozhodně nechybí. Pup jste mohli vidět letos v srpnu v Cafe V lese.

Sophie and the Giants

Česko zachvátili teprve před pár týdny na Nouvelle Prague svým kvalitním vystoupením a nebude trvat dlouho, než tato shefieldská partička získá znovu šanci ohromit české publikum. Sophie začala psát texty už jako malá, po pár letech našla spoluhráče v rodném Shefieldu a tak vznikli Sophie and the Giants.

Crossfaith

Ačkoli při vybírání měst do evropského turné Prahu opomněli, fanoušky to příliš mrzet nemusí. Pro tuhle japonskou metalovou partičku hranice japonska rozhodně nic neznamenají. Fanoušci kapel jako The Prodigy nebo Slipknot nesmí na této show chybět.


The Pretty Reckless

Make Me Wanna Die, hit roku 2010, má na YouTube přes 80 milionů views. The Pretty Reckless v čele s Taylor Momsen stihli za svou desetiletou existenci předskakovat Soundgarden, vydat tři alba a momentálně pracují čtvrtém.

Creeper

Před rokem na londýnské show nečekaně oznámili, že právě hrají poslední koncert. Creeper si dali rok na to, aby přemýšleli, co dál. Cítili obrovský tlak, ale zdá se, že jsou znovu ready na hraní a vydávání nové muziky. Indie rok s gotickou stylizací s prvky punku. To nás na RFP 2020 taky čeká!

Mayday Parade

Skupina vzešla z původních místních kapel Kids Named Chicago a Defining Moment. V roce 2006 vydala kapela své debutové EP album s názvem Tales Told by Dead Friends. Bez pomoci jakéhokoliv vydavatele se ho prodalo přes 20 000 kusů. Na posledním albu pracovali se stejnými producenty, kteří pracovali také s blink-182, Panic! At the Disco nebo My Chemical Romance . Své fanoušky označují jako svou rodinu. Mayday Parade jsou také z těch, které uvidíte na Rock for People.

Wohnout

Píše se rok 1988 a kapela Wohnout právě oznámila svoue existenci. Do širšího podvědomí českých a slovenských posluchačů se zapsali hitem Svaz českých bohémů, ale to rozhodně není vše, co Wohnout nabízejí. Jejich albové konto ukazuje neuvěřitelné číslo jedenáct. O kvalitě této české rockové kapely se můžete na dalším ročníku festivalu také přesvědčit.

Jestli se vám tohle už zdá dost, můžeme vás ujistit, že to je pořád teprve začátek. Poslední políčko adventního kalendáře Rock for People si totiž otevřeme až 24. prosince.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *