Klub Bike Jesus přívítá anglickou kapelu King No-One

Ve středu 29. března v pražském klubu Bike Jesus vystoupí indie rocková kapela King No-One z anglického Yorku. Na podiu představí své nové EP z letošního února. Pojďme si proto společně přiblížit, o koho se vlastně jedná.

Tato anglická indie-rocková formace začínala jako trojice mladých nadšených hudebníků. Sestavu tehdy tvořil Joe Martin (kytara), James Basile (bicí) a frontman Zach Lount. Později se k nim přidal i čtvrtý člen Rob Gration hrající na baskytaru. Kapela se dala dohromady už v roce 2013. Začínali buskingem na ulicích Yorku, kde i všichni vyrůstali, a kterým si vydělávali nejen na tvorbu nových nahrávek, ale i na osobní život.

King No-One / Zdroj: Instagram

Jméno kapely znamená vlastně „No one is king“, tedy „Nikdo není králem“. Hlavní myšlenkou je, že jsme si všichni rovni a každý by měl mít rovné podmínky nehledě na pohlaví, barvu pleti či sexuální orientaci. Tuto rovinu kapela prosazuje napříč celou svou tvorbou. Slyšet je to například v písni Antichrist, kde se objevuje text:

In the depths of this twilight, I’ll kiss who I like
And if that’s not delight – then I’m sick of all these social standards

Na kontě mají za svou desetiletou kariéru několik desítek singlů. Nejstreamovanější je song Alcatraz (2019), který Zach napsal ve svých 19 letech a ohlíží se v něm za svým bývalým vztahem. Teprve letos v únoru kapela vydala první EP nesoucí název The Dead Hotel. Obsahuje 5 písní, které všechny spojují chytlavé popové kytarové riffy. Poslechnout si je mohou fanoušci už tento měsíc, protože kapela vyráží na evropské turné.

Zastávka v Praze je čeká ve středu 29. března. Zahrají v klubu Bike Jesus. Předskakovat jim bude pražsko-ruská čtveřice Homeoffice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *