Fun facts o kapele Inhaler

Blíží se vyprodaný koncert irské indie-rockové čtveřice Inhaler. V neděli 15. října do Lucerna Music Baru přivezou fanouškům představit svou novou desku Cuts & Bruises. Předskakovat jim večer bude Nieve Ella. Co o kapele možná nevíte, se dozvíte v tomto článku.

  • Členové kapely se poznali ve škole. V roce 2012 se na St. Andrews College v Dublinu spojili zpěvák Elijah Hewson, baskytarista Robert Keating a bubeník Ryan McMahon, aby vytvořili kapelu. Kytarista Josh Jenkinson se připojil v roce 2015.
  • Jméno Inhaler vzniklo na základě astma, kterým v teenage letech trpěl Eli. „Chvíli jsem měl astma a lidé nám tak nějak začali říkat Inhalers. Zůstalo to s námi. Všichni nás měli za nerdí kapelu a nám to přišlo cool,“ popsal frontman vznik jména magazínu Rolling Stone.
  • Za své hudební inspirace považují třeba The Stone Roses, Oasis, nebo Joy Division.
  • Debutovou desku It Won’t Always Be Like This napsali v karanténě. Lockdown jim pomohl dospět hlavně z textové stránky jejich písní.
  • Jejich debutová deska (2021) se umístila na prvním místě jak irského, tak britského žebříčku alb. S druhým studiovým albem Cuts & Bruises (2023) úspěch zopakovali doma v Irsku. Ve Velké Británii se umístilo na příčce druhé.
  • Eli je synem Bona – frontmana irské rockové kapely U2. Bono se však do aktivit Inhaler nezapojuje a podporuje je pouze jako hrdý otec.
  • Inhaler otevírali koncerty jménům jako Arctic Monkeys, Noel Gallagher, Kings of Leon nebo Pearl Jam.

Svou pražskou premiéru odehráli v květnu 2022. Nyní se po necelém roce a půl s headline show vrací. Novou desku fanouškům představí v neděli 15. října v Lucerna Music Baru. Doprovodí je britská hudebnice Nieve Ella. Koncert pořádá D Smack U Promotion.

Nová deska Inhaler Cuts & Bruises k poslechu na Spotify

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *