The 1975 do Prahy přivezou svou „Still… at their very best“ tour

Teatrální show, ve které Matty Healy jako zdrcený umělec komentuje myšlenku maskulinity, předvedla kapela The 1975 na svém „At their very best“ turné po Spojených státech a Velké Británii koncem loňského roku. Nyní oznamuje pokračování a evropskou část tour, ve které nevynechají ani pražskou zastávku.

Indie rocková kapela z Manchesteru dosahuje hvězdných úspěchů. Může se chlubit cenou Brit Awards, dvěma nominacemi na cenu Grammy a zastávky na turné vyprodává v rámci hodin. Letos v červenci si mimo jiné zahrála také ve vyprodaném Finsbury Parku v Londýně s kapacitou přes 45 tisíc diváků. Jednalo se tak o jejich dosavadní největší headline show.

V srpnu zase vystoupili na hlavních podiích festivalů Reading & Leeds, na kterých nahradili Lewise Capaldiho, který ze zdravotních důvodů musel svou účast zrušit. Tuto příležitost využili k oslavě 10 let od vydání jejich debutového alba The 1975 a výborně naladění fanouškům nabídli písně z první desky v celé své kráse.

The 1975 na Reading festivalu 2023 / Foto: Simone Joyner

Nyní už však pokračují v promování svého posledního alba Being Funny In A Foreign Language, které vyšlo vloni v říjnu. S deskou vyrazili po Spojených státech už během prosince loňského roku a po Velké Británii počátkem toho letošního. Turné pojmenované „At their very best“ zaznamenalo velké ohlasy pro svůj divadelní koncept. V první části koncertu se hrálo jen z nové nahrávky. Frontman Matty Healy během ní představoval sebedestruktivního, ztrápeného uměce, který je posedlý představou maskulinity. Virální se například stalo video z koncertu, kde Healy pojídá kus syrového masa. Druhá část koncertu pak nesla název „greatest hits“ a kapela už běžně hrála hity z celé své dosavadní tvorby.

Matty Healy v Madison Square Garden / Zdroj: Amazon Music

Několik písní z nové desky už letos mohli čeští fanoušci slyšet během festivalu Rock for People, na kterém The 1975 vystoupili jako headliner třetího dne. Plnou show včetně zmiňovaného „divadelního představení se ale rozhodli přivézt až na jaře 2024 v rámci celoevropského turné „Still… at their very best“. Mělo by se jednat o pokračování divadelní hry z loňské tour. Jaká témata bude Healy komentovat tentokrát zatím není jasné.

Do Prahy se vrátí 14. března 2024 a zahrají ve Sportovní hale Fortuna na Výstavišti. Exkluzivní fanouškovský předprodej začíná 6.9.2023 v 10:00. Zbylé vstupenky jdou do prodeje 8.9.2023 v 10:00 v sítích GoOut a Ticketportal. Koncert pořádá Rock for People Concerts.

Vinyl tip: Manažer skupiny Jamie Oborne na svých sociálních sítích oznámil, že se jedná o poslední živá vystoupení kapely před „delší pauzou“, takže doporučujeme nenechat si show ujít.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *