Sziget Festival 2023 / Zdroj: Sziget festival

Sziget představuje druhou vlnu umělců a přidává dva headlinery

Maďarský festival Sziget oznamuje druhou várku interpretů, které fanoušci mohou na letošním ročníku čekat. K headlinerům se přidali Halsey a Liam Gallagher. Festival letos na budapšťském ostrově Óbudai proběhne v termínu 7. – 12. srpna 2024. Spuštěn byl prodej jednodenních vstupenek.

V první vlně mohli fanoušci mezi headlinery zaznamenat jména jako Stormzy, Fred again…, Sam Smith nebo Martin Garix. K již původně oznameným headlinerům se nyní přidávají další dva. Jsou jimi americká zpěvačka a skladatelka Halsey, která na letošní rok plánuje vydání nové hudby a britský hudebník Liam Gallagher, bývalý člen kapely Oasis, který Sziget navštíví v rámci turné při příležitosti výročí 30 let od vydání debutového alba Oasis Definitely Maybe. Halsey hlavní stage ovládne ve čtvrtek 8. srpna, Liam Gallagher o den později.

Halsey bude headlinerkou druhého dne. / Zdroj: Sziget festival

Mezi zbylými více než čtyřiceti novými jmény se objevuje třeba mnohonásobná vítězka Brit award Raye. V loňském roce zaznamenala obrovský úspěch se svou debutovou deskou My 21st Century Blues a v letošním roce si odnesla rekordních 6 sošek cen Brit. S novým albem Black Friday přijede anglický hudebník Tom Odell.

Své místo na seznamu má i dánská popová ikona , která v tomto roce slaví výročí 10 let od vydání své debutové desky No Mythologies to Follow. Dalšími z umělců, kteří stojí za zmínku, jsou elektronický hudebník Yves Tumor či mladá nadějná zpěvačka a skladatelka Ari Abdul, která se do povědomí posluchačů dostala poté, co se její píseň Babydoll stala virální na sociální síti TikTok. Jmen však zvěřejněný seznam obsahuje mnohem více. Další interpreti, které festival v letošním roce přiveze, budou oznámeni později.

Raye vystoupí na festivalu 12. srpna / Zdroj: Sziget festival

Po vyprodání vstupenek Early Bird jsou nyní v prodeji celofestivalové vstupenky od 289 EUR, třídenní vstupenky od 199 EUR a zvýhodněné celofestivalové vstupenky pro osoby mladší 21 let od 229 EUR. Nově byl spuštěn prodej jednodenních vstupenek za 79 EUR. K zakoupení jsou na webových stránkách festivalu.

Multižánrový festival Sziget na budapešťském ostrově Óbudai proběhne v termínu 7. – 12. srpna 2024.

Lineup festivalu / Zdroj: Sziget festival

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *