Hudební novinky uplynulých týdnů

King No-One oznámili návrat do Prahy

Není tomu tak dávno, co britská čtveřice King No-One naposledy hrála v Česku. Minulý rok se zde představili hned dvakrát, jednou v roli předskokana. Nyní hlásí návrat. Zahrají v Café V lese ve čtvrtek 4. dubna za doprovodu domácí kapely Echo. Na svém kontě mají zatím jedno EP The Dead Hotel z loňského února a několik singlů. Poslední píseň Doll House vydali na začátku prosince.

Koncert pořádá D Smack U Promotion. Vstupenky jsou k dostání v síti GoOut.

King No-One, 4. dubna v Café V lese / Zdroj: FB

Nové album Bring Me The Horizon vyjde v létě

Velmi očekávaná deska kapely Bring Me The Horizon POST HUMAN: NeX GEn má konečně alespoň přibližné datum vydání. Původně měla vyjít v září loňského roku, ale kvůli produkčním komplikacím byla odložena. Příčinou je pravděpodobně i odchod Jordana Fishe z kapely. Nyní, před startem turné po Velké Británii, sdělil frontman Oli Sykes svým fanouškům na Instagramu, že album vyjde v létě. Na zmíněném turné také pustil několik úryvků z nových skladeb.

Třeba z nového alba stihnout zahrát už na Rock for People, kam letos přijedou jako headlineři. Denní i celofestivalové vstupenky lze zakoupit na GoOut.

POST HUMAN: NeX GEn cover art / Zdroj: BMTH

Giant Rooks vydali poslední singl před albem

Němečtí Giant Rooks zveřejnili poslední ochutnávku z připravované desky How Have You Been?, která má vyjít 2. února. Singl se jmenuje Pink Skies a nese se v zamilované atmosféře letního večera. Jedná se o první píseň, kterou postavili čistě kolem jednoho kytarového a basového riffu, který provází celou skladbu.

S čerstvým albem přijede kapela 24. března do pražského klubu Roxy. Koncert pořádá Fource Entertainment. Vstupenky jsou k dostání na GoOut.

Yonaka zahájili rok novou písní

Hned 2. ledna potěšila své fanoušky kapela Yonaka s temně elektronickým singlem Predator. Ten se zároveň stal součástí soundtracku k videohře Valorant. Brightonské trio naposledy vydalo desku vloni v červenci, nese název Welcome To My House. S tou také letos v březnu vyráží na evropské turné. Pražská zastávka proběhne 10. března v Rock Café.

Koncert pořádá Rock for People Concerts. Lístky jsou k dostání na GoOut. Dle pořadatele jich ale už moc nezbývá.

Film Saltburn oživil píseň Murder On The Dancefloor

Nevídaného oživení se dočkala skladba Murder On The Dancefloor od Sophie Ellis-Bextor, poté co zazněla v nyní velmi populárním snímku Saltburn režisérky Emerald Fennell. Podobně jako tomu bylo před pár lety u písně Kate Bush Running Up That Hill použité v seriálu Stranger Things, i nyní se skladba 22 let od vydání opět umisťuje na předních příčkách hitparád.

Zpěvačka této ikonické písně, Sophie Ellis-Bextor, vystoupí 15. března v Paláci Akropolis. V Praze se představí poprvé. Koncert pořádá Fource Entertainment a vstupenky jsou k zakoupení na GoOut.

Kid Kapichi chystají desku a turné

Anglická kapela Kid Kapichi připravuje své třetí album. Ponese název There Goes The Neighbourhood a jeho zveřejnění je naplánováno na 15. března. Zatím si fanoušci můžou poslechnout tři ochutnávky – singly Let’s Get To Work, Tamagotchi a zatím poslední 999. Krátce po vydání desky vyráží kapela na evropské turné, které zakončí v Praze, a to 27. dubna ve Futurum Music Baru.

Koncert pořádá D Smack U Promotion. Vstupenky na koncert jsou k nalezení na stránkách GoOut.

Noah Sebastian a Oli Sykes společně vystoupili

Před několika dny začalo turné kapely Bring Me The Horizon, na které si přizvali hned několik předskokanů. Jedněmi z nich jsou američtí Bad Omens, kteří se za posledních pár let těší velkému úspěchu. První večer turné byli fanoušci velmi překvapeni, když Oli Sykes přizval na podium frontmana Bad Omens Noaha, aby s ním zazpíval píseň Antivist.

Bad Omens následně pokračují na své vlastní turné po Evropě. Pražské Fórum Karlín, kde zahrají 9. února, už vyprodali. Vstupenky bude již možné sehnat jen v případném přeprodeji na Ticketswap. Obě kapely však budou letos k vidění na festivalu Rock for People. Lístky na festival jsou k dostání na GoOut.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *