Dead Poet Society rozšiřují svou diskografii albem Fission

Hned začátkem roku potěšili fanoušky bostonští Dead Poet Society, kteří 26. ledna vydali svou druhou desku. Nahrávka nese název Fission a obsahuje celkem 13 skladeb, které posluchače provedou světem ostrých kytar, hlubokých basů a silných textů.

Vydání předcházelo celkem šest singlů, které napověděly, že alt-rocková kapela se přesouvá k sofistikovanějšímu zvuku ačkoliv zůstává stále stejně výbušná a energická. Určitou podobnost s jejich prvním albem -!- z roku 2021 však najít lze. Zejména písně KOET nebo Hard To Be God tvoří pomyslný můstek mezi oběma nahrávkami.

Z textové stránky kapela prozkoumává nástrahy života, jeho vrcholy a pády, rozpady vztahů, hledání vlastní hodnoty nebo jak se člověk během celého svého života mění a vyvíjí. Příběhy na desce vypráví zpěvák Jack Underkofler velmi autentickým způsobem, kterému není těžké uvěřit.

Čtveřice Dead Poet Society se v únoru a březnu vydává s novým albem na evropské turné. Po loňském vyprodaném a velmi vydařeném koncertě v Café V lese, se kapela vrátí také do Prahy. Tentokrát zahrají ve Futurum Music Baru, a to v pondělí 26. února. Po jejich boku vystoupí také kanadská rocková kapela Ready the Prince. Koncert pořádá Rock for People Concert. Poslední vstupenky jsou k zakoupení na portálu GoOut.

Dead Poet Society: Fission

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *