#HudebníKaranténa – Online koncerty

Karanténa pokračuje a nejbližší koncerty jsou stále v nedohlednu. Všem už nám ty naše oblíbené kapely live chybí. Než se nám ale vrátí možnost zajít si na koncert tak, jak jsme byli zvyklí, máme aspoň možnost dát si koncert online. Na internetu najdete záznamy celých koncertů zahraničních i lokálních interpretů, ale můžete je sledovat i v přímém přenosu. V téhle koronavirové době vzniká hodně online projektů, v kterých kapely hrají v klubech a bez publika. V dnešním článku vám některé tyhle projekty představíme.

Plody doby
Cílem organizátorů tohoto slovenského festivalu je umožnit umělcům i v momentální situaci dále vystupovat alespoň prostřednictvím streamů. Online koncerty budou vysílány z bratislavské Nové Cvernovky, prešovského Stromoradie a pražského Jazz Docku. Lineup Plodů doby naleznete na jejich facebookových stránkách nebo na stránkách goout. Aby vám žádný koncert neunikl, na webových stránkách festivalu si můžete zaregistrovat email, na který vám pak s předstihem dorazí oznámení o každém koncertu. My se těšíme například na koncert Bert & Friends 19. května 2020 nebo Katarzie 21. května 2020.  

Žižkov je live!
Žižkovskou noc, festival odehrávající se v klubech, barech i divadlech na Žižkově, většina z vás jistě zná. Ani tenhle festival se ale letos nemohl uskutečnit podle původního plánu a přesunul se až na říjen. Tým Žižkovské noci přišel s konceptem Žižkov je live!, který by měl zahrnout všechny žánry, co měly být na původní březnové Žižkovské noci k slyšení. Koncerty jsou rozděleny do serií, příští série bude už sedmá. Předchozí části jsou ke zhlédnutí na stránkách Žižkovské noci. Pro aktuální informace se určitě vyplatí festival sledovat na facebooku.
V rámci této události můžete přispět na Jídelnu kuchařek bezdomova (Jako doma) nebo na Platformu pro sociální bydlení.

Kultura do domu
Se současnou těžkou situací se musel smířit i pražský klub Rock Café. Běžný provoz se i tady rozhodli nahradit společně s NetwIN Production a Blue Lune Productions sérií online streamů koncertů a tím nám zpříjemnit karanténu i pomoci kultuře. V Kultuře do domu vystoupily už třeba kapely I Love You Honney Bunny neco Cirkus Brothers. Projekt můžete podpořit koupí vstupenky na tenhle virtuální zážitek na stránkách GoOut a program nateznete zde.

Karanténa Sessio – Radio Wave
Karanténa Session je nový pop-up formát živých koncertů, které si můžete z domova užít díky Rádiu Wave. Skrze facebookový livestream na facebooku Radia Wave už vystoupili Ventolin, HRTL, Good Times Only nebo producent a DJ Aid Kid a na všechny koncerty se můžete podívat i zpětně. Aby vám nic neuniklo, doporučujeme opět Radio Wave sledovat na facebooku. 

Na závěr doporučujeme sledovat vaše oblíbené interprety na sociálních sítích, kde se určitě dozvíte, pokud se i oni rozhodnou zahrát online. Další možností, jak si užít hudbu, je sledovat záznamy již uskutečněných koncertů, ještě před karantenou a s publikem, kterých na youtube najdete spoustu. Kapely můžete v téhle době podpořit například koupí merche.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *